Kwatera osadzona jest na szczycie wydmy śródbagiennej, tzw. Grądu, w centrum Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jej umiejscowienie na uboczu pozwala na pobyt w spokoju i ciszy. Położenie kwatery można zobaczyć z lotu ptaka (zobacz).

Do miasta Goniądz jest od nas 3.5 km. Ta sama odległość dzieli nas od rzeki Biebrza. Wioska Wólka Piaseczna oddalona jest o około 1 km. Zagroda leży na tzw. kolonii. Z trzech stron kwatera otoczona jest lasem. Natomiast z głównych okien mamy widok na rozległe łąki biebrzańskie.

Dom jest murowany, nowy, oddany do użytku w 2006 roku. Jest przeznaczony w pełni do usług agroturystycznych. W obejściu znajduje się miejsce na ognisko, parking dla samochodów. Do dyspozycji naszych gości oddajemy mały 5 arowy ogródek, gdzie hodujemy ogórki, pomidory, szczypior, koper, rośliny przyprawowe do bieżącej konsumpcji.

W budynku znajduje się jedna duża, w pełni wyposażona kuchnia oraz druga mniejsza kuchnia z lodówką i kuchenką gazową, na piętrze przy pokojach. Do dyspozycji gości oddajemy salon z kominkiem, w którym można podać posiłki i zorganizować zajęcia dzienne.

Pięć pokoi z własnymi łazienkami oraz pojedynczymi łóżkami (można je łączyć) pozwala na odpoczynek w komfortowych warunkach. W budynku są dwa tarasy, które pozwolą na odpoczynek lub posiłek pod chmurką. W domu jest zainstalowana wentylacja mechaniczna wywiewna utrzymująca poprawny klimat poddasza. Sieć kanalizacyjna jest podłączona do oczyszczalni przydomowej. Woda bieżąca jest pitna w pełni pobierana własnej studni.

Centralne położenie kwatery pozwala na wypady w różne części Parku Narodowego. Jednocześnie obok kwatery biegną szlaki turystyczne prowadzące w jednym kierunku do Goniądza i Osowca, a drugim w kierunku ścieżki edukacyjnej "Brzeziny Kapickie" i dalej na Grzędy i Rudy. Wypożyczalnia sprzętu turystycznego, którą tez prowadzimy, pozwala na zorganizowanie spływu kajakowego i podpatrywanie przyrody z rzeki Biebrza, Jegrznia czy Ełk albo przemierzanie bagien na rowerach.